Ranking odkurzaczy bezprzewodowych

 Ranking odkurzaczy bezprzewodowych

Dzisiejsze czasy naznaczone są dynamicznym rozwojem nowych technologii w niemal każdym aspekcie naszego życia. Nowoczesne wynalazki szturmem zdobywają nasze domy i mieszkania, ułatwiając nam wykonywanie codziennych obowiązków. Z ich pomocą nawet takie czynności jak odkurzanie stają się przyjemniejsze.

Odkurzacz bezprzewodowy – jaki wybrać?

Na rynku dostępna jest niezliczona ilość modeli odkurzaczy w bardzo szerokim przedziale cenowym. Skąd wynikają tak duże różnice? Odkurzacze z wyższej półki cenowej zwykle oferują filtrację klasy HEPA skutecznie zatrzymującą nieprzyjemne zapachy oraz doskonale radzącą sobie z różnymi drobnymi zanieczyszczeniami, takimi jak pył, roztocza, zarodniki pleśni, grzyby, kurz i wirusy. Droższe odkurzacze mają także dłuższą i bardziej kompleksową gwarancję, zawierają szerszą gamę narzędzi/akcesoriów i oferują więcej funkcji dodatkowych. Nie musi to koniecznie oznaczać, że tańszy odkurzacz jest gorszy pod względem skuteczności oczyszczania. Ostatnimi czasy rośnie popularność odkurzaczy bezprzewodowych, oferujących niespotykaną dotąd wygodę sprzątania.

Przy całej różnorodności modeli, rodzajów zastosowanej filtracji i akcesoriów dodatkowych, nie wspominając o konkretnych markach czy funkcjach, wybór najlepszego odkurzacza do naszego domu może być nieco problematyczny. Ten artykuł dostarczy pewnych wskazówek i wglądu w różne rodzaje odkurzaczy.

Typy odkurzaczy

Odkurzacze możemy podzielić na dwie kategorie: przewodowe i bezprzewodowe. Mimo że tradycyjne odkurzacze z kablem nie odeszły do lamusa i wciąż są bardzo popularne, to bezprzewodowe modele coraz częściej można spotkać w wielu domach i mieszkaniach. Co charakteryzuje te nowoczesne urządzenia? Wyróżniamy ich dwa główne rodzaje: najpopularniejsze odkurzacze pionowe oraz automatyczne roboty sprzątające. Odkurzacze bezprzewodowe są zasilane wbudowanym akumulatorem, dzięki czemu ich zasięg nie jest ograniczony długością kabla.

Odkurzacze bezprzewodowe pionowe

W domach z dużą ilością wykładzin, zwłaszcza dywanów ze średnim i długim włosiem, pionowe urządzenia sprawdzają się doskonale. Są najczęściej wybieranym rodzajem odkurzaczy przez klientów szukających urządzeń bezprzewodowych. Z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne odkurzacze poziome w czyszczeniu wszystkich pomieszczeń. Idealne, gdy chcemy szybko usunąć brud z dowolnej powierzchni. Zakup odkurzacza pionowego warto wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na urządzeniu łatwym w obsłudze, wygodnym w użytkowaniu, a także funkcjonalnym.

Odkurzacz pionowy składa się z kilku elementów:

·         Ramienia – czyli prostej, metalowej rurki zakończonej szczotką lub ssawką do zbierania zanieczyszczeń. Ta część w niektórych modelach jest zabudowana i znajduje się w niej odkurzacz ręczny, który w razie potrzeby możemy odpiąć i użyć, aby dotrzeć w mniej dostępne miejsca. Często spotkamy się z odkurzaczami pionowymi wyposażonymi w zbiorniki na kurz lub wodę.

·         Uchwytu, na którym znajduje się przycisk uruchamiający i wyłączający urządzenie. Rączka ma ergonomiczny kształt, który dobrze dopasowuje się do kształtu każdej dłoni, sprawiając, że odkurzanie staje się przyjemniejsze. W modelach z wyższej półki cenowej w rejonie uchwytu mogą znajdować się przyciski sterujące trybami pracy oraz funkcjami dodatkowymi, takimi jak mycie powierzchni na mokro czy podświetlenie LED.

·         Ssawki – zwykle na wyposażeniu odkurzacza bezprzewodowego znajduje się kilka końcówek przeznaczonych do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni oraz turboszczotka z obrotowym wałkiem napędzanym siłą ciągu odkurzacza, która doskonale sprawdza się podczas czyszczenia dywanów oraz do usuwania sierści zwierząt z tapicerki meblowej.

·         Zbiornika na zebrany kurz.

·         Silnika, którego moc decyduje o wydajności odkurzacza.

·         Systemu filtrów – jest to bardzo ważna część każdego odkurzacza. Rodzaj zastosowanych filtrów wpływa na poziom eliminacji szkodliwych alergenów. Najlepiej wybrać model wyposażony w filtry klasy HEPA.

·         Akumulatora – to serce każdego urządzenia bezprzewodowego i źródło jego zasilania.

Jakie są zalety odkurzaczy pionowych?

Modele pionowe cieszą się sporą popularnością zarówno jako alternatywa dla standardowych urządzeń, jak i w roli ich uzupełnienia do szybkiego użytku. Urządzenia te mają specyficzną konstrukcję, ale to właśnie z tego faktu wynikają ich największe zalety i pewne mankamenty, które warto przeanalizować przed zakupem. Do największych zalet odkurzaczy pionowych należą niewielkie rozmiary, które sprawiają, że urządzenie można bez problemu schować do szafy lub zawiesić na ścianie. W porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami modele pionowe cechują się niższą wagą, która ułatwia swobodne ich przenoszenie, zwłaszcza gdy chcemy odkurzyć schody lub wnieść urządzenie na wyższe piętro. Wiele modeli posiada różne dodatkowe funkcje, które sprawiają, że urządzenie staje się bardzo praktyczne i wszechstronne.

Jaki odkurzacz pionowy wybrać – na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie?

Oferta rynkowa odkurzaczy pionowych jest bardzo szeroka. Urządzenia różnią się między sobą w kilku kluczowych parametrach. Aby dokonać właściwego wyboru, warto zwrócić uwagę na ważne kwestie techniczne, takie jak:

Budowa – odkurzacze mogą mieć standardową konstrukcję albo posiadać odłączany odkurzacz ręczny, który umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc lub odkurzenie tapicerki w naszym samochodzie.

Poziom emitowanego hałasu – określany w decybelach (dB). Im wyższa wartość tego parametru, tym dźwięk pracującego urządzenia będzie bardziej uciążliwy.

Czas pracy – to parametr określający, jak długo nasz odkurzacz będzie działał na w pełni naładowanym akumulatorze. Im dłuższy czas pracy, tym będziemy mogli oczyścić większą powierzchnię bez konieczności ponownego ładowania urządzenia.

Czas ładowania – ten parametr wskazuje, jak długo trzeba będzie poczekać do pełnego naładowania akumulatora w urządzeniu. Warto wybrać odkurzacz z systemem szybkiego ładowania, dzięki temu będziemy mogli szybciej ponownie przystąpić do pracy.

Pojemność zbiornika na kurz – jest to bardzo ważny parametr decydujący o wygodzie odkurzania. Zbyt mały pojemnik będzie wymagać częstego opróżniania, co wiąże się z koniecznością przerwania pracy i wydłużenia czasu trwania sprzątania.

Marka – wybierając odkurzacz bezprzewodowy pionowy, warto zwrócić uwagę na produkty znanych i cenionych firm, które są zbudowane z najwyższej jakości komponentów. Zagwarantuje to niezawodną pracę urządzenia i wysoką wydajność.

Moc ssania – jest do najważniejszy parametr określający skuteczność odkurzania. Warto zwrócić uwagę nie tylko na moc silnika, ale także na moc zasysania kurzu. Odkurzacz powinien mieć prosty system regulacji siły ssania za pomocą przycisków lub pokrętła.

Klasa skuteczności odkurzania – jest to parametr określający, jak skutecznie usuniemy brud z danej powierzchni.

System filtracji – jest to parametr informujący o tym, jak wiele zanieczyszczeń wydobywa się z powrotem z urządzenia wraz z wydmuchiwanym powietrzem. Warto zwrócić uwagę na odkurzacze wyposażone w filtry klasy HEPA, które cechują się wyjątkową skutecznością w wyłapywaniu nawet najdrobniejszych cząsteczek kurzu, alergenów czy roztoczy.

Dodatkowe akcesoria – wysokiej klasy odkurzacz powinien zawierać zestaw końcówek umożliwiający oczyszczenie każdej powierzchni. Oprócz klasycznej szczotki przyda się także specjalna szczelinówka pozwalająca na dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz końcówka do usuwania sierści z tapicerki.

Odkurzacze bezprzewodowe – ranking 2020

Wybierając odpowiedni model odkurzacza bezprzewodowego do domu czy mieszkania, warto zapoznać się z aktualnymi rankingami tych urządzeń oraz licznymi opiniami ich użytkowników. Zawarte tam informacje z pewnością znacznie ułatwią nam dokonanie zakupu.

1. Odkurzacz Xiaomi Jimmy JV83 Plus

Największą zaletą tego odkurzacza jest imponująca moc ssania, wynosząca aż 135 airwatów. Dzięki temu odkurzacz Jimmy JV83 Plus poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzenia. Zestaw zawiera dużą ilość dodatkowych akcesoriów i końcówek, które ułatwią sprzątanie. Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowany system filtracji klasy HEPA, który wychwytuje nawet najdrobniejsze alergeny. Wytrzymała bateria umożliwia aż 60 minut nieprzerwanej pracy.

2. Odkurzacz Xiaomi Jimmy JV65

Jeżeli chcemy, aby nasz dom był naprawdę czysty, najlepszym wyborem będzie odkurzacz JV65 znanej na całym świecie marki Xiaomi. Ogromna moc ssania, która wynosi 145 airwatów oraz bogaty zestaw końcówek umożliwiają kompleksowe oczyszczenie każdej powierzchni. Pojemny zbiornik na kurz oraz wytrzymała bateria pozwalają na nieprzerwaną pracę trwającą do 70 minut. Odkurzacz Jimmy JV65 posiada bardzo skuteczny filtr HEPA, zatrzymujący wszelkie szkodliwe dla zdrowia cząsteczki.

3. Odkurzacz Dyson V11 Absolute

Bardzo zaawansowany technicznie model odkurzacza bezprzewodowego. Inteligentny system rozpoznaje sprzątaną powierzchnię i automatycznie dostosowuje prędkość szczotki. Silnik obracający się z prędkością 125 000 obrotów na minutę umożliwia bardzo dokładne sprzątanie. Zastosowany system filtracji skutecznie zatrzymuje alergeny, pył i drobinki kurzu. Maksymalny czas pracy wynosi 60 minut.

4. Odkurzacz Xiaomi Jimmy JV53

Bardzo poręczny model z serii Jimmy od Xiaomi doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Specjalna struktura szczotki zapobiega wplątywaniu się w nią włosów lub sierści zwierząt. Czyste powietrze zapewnia zespół filtracyjny klasy HEPA. Zestaw dodatkowych końcówek i akcesoriów umożliwia skuteczne sprzątanie. Czas pracy odkurzacza Jimmy JV53 wynosi 45 minut.

5. Odkurzacz Philips Speedpro Max Aqua

Ten model odkurzacza to bardzo wszechstronne urządzenie 3 w 1. Umożliwia zarówno bardzo dokładne odkurzanie, jak i mycie na mokro. Specjalna „miniturboszczotka” doskonale usuwa brud, włosy i sierść z tapicerki meblowej lub samochodowej. Pomimo zaawansowanej technologii odkurzacz jest bardzo łatwy w obsłudze. Naładowana do pełna bateria z powodzeniem pozwoli na odkurzenie całego domu.

6. Odkurzacz Bosch Flexxo

Ten model odkurzacza wyróżnia się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Bardzo dobre parametry odkurzania oraz niski poziom hałasu sprawiają, że idealnie sprawdzi się w każdym domu. Bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami na każdej powierzchni. Zintegrowany odkurzacz ręczny można wykorzystać do sprzątania wnętrza samochodu i trudno dostępnych zakamarków. Przydatnym dodatkiem jest szczotka ProAnimalBrush do zbierania zwierzęcej sierści. Maksymalny czas pracy wynosi 55 minut.

7. Odkurzacz Xiaomi Mi Handheld

To niezwykle elegancki model marki Xiaomi charakteryzujący się niezwykłą poręcznością i wygodą użytkowania. System regulacji siły ssania umożliwia dostosowanie skuteczności odkurzania do rodzaju zabrudzenia. Do zestawu dołączone są dodatkowe końcówki do różnych powierzchni i zakamarków, w tym mała turboszczotka, która doskonale sprawdzi się w odkurzaniu tapicerki meblowej lub siedzeń samochodowych. Kompaktowe rozmiary umożliwiają wygodne przechowywanie urządzenia. Długi czas pracy oraz pojemny zbiornik na kurz pozwalają na odkurzenie całego mieszkania.

Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy?

Pionowe odkurzacze bezprzewodowe to z pewnością urządzenia ułatwiające przeprowadzenie domowych porządków. Poziom wygody jest nieporównywalnie wyższy niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy z kablem. Odkurzacz bezprzewodowy doskonale sprawdzi się do odkurzania każdej powierzchni i trudno dostępnych miejsc. Dzięki niewielkiej wadze i poręcznym rozmiarom jest niezwykle wygodny nawet podczas sprzątania schodów. Duża siła ssania pozwala skutecznie usunąć każdy rodzaj zanieczyszczenia, pozostawiając powierzchnię czystą i wolną od szkodliwych dla zdrowia cząsteczek. Urządzenia te są wyposażone w zaawansowany system filtrujący, który wyłapuje wszelkie alergeny, kurz i roztocza. Również obsługa odkurzacza bezprzewodowego nie stanowi problemu. Po zakończeniu sprzątania urządzenie można schować w szafie lub zawiesić na ścianie w ustronnym miejscu. Większość modeli można w razie potrzeby rozłożyć, zamieniając je na mały odkurzacz ręczny, który możemy zabrać ze sobą do samochodu.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości odkurzacza bezprzewodowego, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu z elektroniką.

 

Źródła:

http://bezprzeplacania.pl/ranking-odkurzaczy-pionowych-top-10/

https://rankingiproduktow.pl/ranking-pionowych-odkurzaczy-bezprzewodowych/

Zostaw odpowiedź